בלוג

שתפו

תמר פלג

כתיבה- כשהייתי קטנה אהבתי מאד ספרים והחלטתי שכשאהיה גדולה אהיה סופרת. עד היום אני שומרת את מחברת הסיפורים הראשונה שלי שפתחתי בכתה ב'… מאז זרמו מים רבים בנהר החיים הפתלתל שלי, וכיום, מלבד הכתיבה הקבועה ב"יומן הבקר" שלי,  אני כותבת בקביעות בנושאים הקשורים לפרשות השבוע ממבט פסיכו-רוחני, ובנושאים הקשורים למערכות יחסים ומעלה לפייסבוק, לבלוג, לאסופות סיפורים דיגיטליות ולאחרונה מקדמת כתיבת ספר,החלום קורם עור וגידים..

נשארים מעודכנים

שווה קריאה

בתקופה זו אנחנו חווים טלטלה נפשית  בלתי פוסקת, שמצריכה מאיתנו להתארגן נפשית כל יום מחדש, לאסוף את עצמנו כדי לבצע את המשימות היומיומיות הקטנות ביותר, וזה מצריך המון כוחות נפש, שלא תמיד הם בהישג ידינו.

לפעמים גם נעלמות המילים כדי שנוכל להסביר לעצמנו מה בדיוק עובר עלינו, המילה "עצב" או "כאב" הן גדולות מידי בשביל תאר את הדקויות של מה שאנו חווים וכשהמילים כלואות בתוכנו אז המועקה גוברת.

אם לדבר בשם  עצמי אני יכולה להעיד שאני חווה עליות וירידות קיצוניות במשק כוחות הנפש שלי מיום ליום ומשבוע לשבוע, וזאת למרות שאני ממעטת לצפות בחדשות ומשתדלת למצוא לי עוגנים בריאים ששומרים עלי. אחד העוגנים שלי הוא הדף הריק והסיפור.

סיפור יכול להיות מתווך בין מה שנמצא בחלק החשוך והמוסתר של מי שקורא אותו לבין מה שמוכן להתגלות ולעלות לאור. הכתיבה בתפקיד דמויות בסיפור מסייעת לעקוף את השכל וההיגיון , לגלות לכותבים שכבות עמוקות שנמצאות בתוכם , לחבר אותם למשאבים שלהם ולעזור להם לארגן את חומרי הנפש שהתפזרו.

בסדנת כתיבה רפלקטיבית אנו נעזרים בסיפור-מסגרת ובטכניקות מעולם הפסיכודרמה שביחד מהווים מערכת הגברה לתהליך היציאה מחושך לאור.

סיפור הסאגה של יוסף וכתונת הפסים מהדהד חזק חלק מהחוויה הקולקטיבית העכשווית שלנו:

יוסף נזרק לבור חשוך שם חיכה לו מוות בטוח- והוא עולה לאט-לאט למעלה:

גם פיסית (הוא מוצא מן הבור) גם רגשית (הופך מקורבן לשליט) וגם מטאפורית- מתחבר אל הנשגב , מסוגל לראות את נקודת האור בתוך המצב החשוך "אתם חשבתם לרעה-ואלוהים  חשבה לטובה"

אולי נוכל ללמוד משהו מיוסף בימים אלו שיעזור גם לנו לחזק את האור בתוכנו ולהתעצם?

בסדנת ביבליודרמה (פסיכודרמה עם סיפור) משולבת בתרגילי כתיבה רפלקטיבית , נעזר בנרטיב של יוסף כדי להתחזק, להתעצם ולהתחבר לאור.

זוהי סדנה חד-פעמית, בעלת איכויות טרנספורמטיביות שנוגעת ברבדים עמוקים בתוכנו ומאפשרת לחומרי נפש שהוסתרו בחושך להגיח לאור ולקבל הזדמנות לריפוי.

הסדנה תתקיים בזום ב29.12.23. פנו אלי להרשמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *