בלוג

שתפו

תמר פלג

כתיבה- כשהייתי קטנה אהבתי מאד ספרים והחלטתי שכשאהיה גדולה אהיה סופרת. עד היום אני שומרת את מחברת הסיפורים הראשונה שלי שפתחתי בכתה ב'… מאז זרמו מים רבים בנהר החיים הפתלתל שלי, וכיום, מלבד הכתיבה הקבועה ב"יומן הבקר" שלי,  אני כותבת בקביעות בנושאים הקשורים לפרשות השבוע ממבט פסיכו-רוחני, ובנושאים הקשורים למערכות יחסים ומעלה לפייסבוק, לבלוג, לאסופות סיפורים דיגיטליות ולאחרונה מקדמת כתיבת ספר,החלום קורם עור וגידים..

נשארים מעודכנים

שווה קריאה

ממתי התחלתי לאהוב סיפורים?

כשהייתי קטנה אבא שלי נהג לספר לי סיפור ערב-ערב לפני השינה. הוא לא הקריא לי סיפור מתוך ספר, אלא היה ממציא את הסיפורים מדמיונו. הוא שילב בסיפוריו דמויות דמיוניות, דמויות מיתולוגיות ודמויות אנושיות רגילות.  הדמות שחזרה הכי הרבה בסיפוריו ושהייתה האהובה עלי ביותר הייתה פגסוס, הסוס הלבן העל הכנפיים, שאבא שלי גם העניק לו את היכולת לדבר בלשון בני אדם.

הציפיה מידי ערב לשעת-סיפור של אבא הייתה עונג צרוף.

כשבגרתי ולמדתי לקרוא -לא היה גבול לתיאבון שלי לקרוא עוד ועוד סיפורים. כששאלו אותי מה אני רוצה מתנה ליום הולדת- לא ביקשתי בובה ולא משחק חדש אפילו לא נעליים חדשות ביקשתי ספר חדש. ספרים וסיפורים היו החברים הכי טובים שלי. וכשקיבלנו בכתה ב' את ספר התורה, גיליתי לשמחתי עוד אוצר בלום של סיפורים.

והאהבה שלי לסיפורים רק הלכה וגדלה. אפילו הצהרתי שכשאהיה גדולה אני רוצה להיות סופרת.

זה היה אך טבעי שכעבור שנים כשבגרתי, אירשם ללימודי ספרות באוניברסיטה העברית,

ונפלה בחלקי הזכות ללמוד ספרות עם גדולי הדור: פרופ' דן פגיס, הסופר ס.יזהר, פרופ' גרשון שקד ורבים וטובים אחרים.

המחשבה להיות סופרת נזנחה זה מכבר, למרות אהבתי לכתיבה, ופינתה את מקומה למטרה יותר פרקטית-להיות מורה לספרות.

ואז , באופן בלתי צפוי פגשתי שוב את פגסוס, פגישה שחוללה בי שינוי והעלתה אותי למסלול המקצועי הבא שלי.(על כך בהמשך).

מאז ועד היום זרמו מים רבים בירדן שלי והנה הספר שלי "לשעת אל הערפל" ובו סיפורי ילדות שלי שמתכתבים עם דמויות מ סיפורי המיתוס הבראשיתיים עומד לצאת לאור!

מי היה מאמין שהמשאלה של הילדה הקטנה תתגשם?

ואיזה סיפור ילדות זכור לך או היה אהוב עלייך במיוחד?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *