הרצאות

שתפו

תמר פלג

כתיבה- כשהייתי קטנה אהבתי מאד ספרים והחלטתי שכשאהיה גדולה אהיה סופרת. עד היום אני שומרת את מחברת הסיפורים הראשונה שלי שפתחתי בכתה ב'… מאז זרמו מים רבים בנהר החיים הפתלתל שלי, וכיום, מלבד הכתיבה הקבועה ב"יומן הבקר" שלי,  אני כותבת בקביעות בנושאים הקשורים לפרשות השבוע ממבט פסיכו-רוחני, ובנושאים הקשורים למערכות יחסים ומעלה לפייסבוק, לבלוג, לאסופות סיפורים דיגיטליות ולאחרונה מקדמת כתיבת ספר,החלום קורם עור וגידים..

נשארים מעודכנים

שווה קריאה

1.

סוף טוב לסיפור

איך לחולל שינוי במערכות יחסים בחייך באמצעות עבודה עם דמויות מסיפורי המקור

הרצאה זו מיועדת לאנשים שאוהבים  לשמוע דוגמאות וסיפורי -מקרה של אנשים שהצליחו להביא לריפוי מערכות-יחסים בחייהם באמצעות עבודה פסיכודרמטית עם סיפורי המקור ומעוניינים לגלות דרך יצירתית ומשחקית שמאפשרת לקדם תקשורת עם עצמם ועם אחרים.

2.

יונה הנביא

האדם והארכיטיפ

לאנשים שמעוניינים לגלות את המשמעות הנסתרת של הסמלים והארכיטיפים בסיפור יונה, להתבונן דרכם  פנימה

ולמצוא תובנות מרעננות, מרחיבות תודעה ורלוונטיות  לעצמם כיום בסיפור המכונן של יום הכיפורים. 

3.

חווה ועץ הדעת

צעד אמיץ או טעות גורלית?

הרצאה זו מזמינה את השומעים להתבונן במעשה של חוויה מזווית ראייה חדשה, שמספקת מראה מיטיבה לדמותה של האישה.

4.

אור וחושך בעבודת הנפש

איך להדליק את החנוכייה הפנימית?

חנוכה מזמין אותנו להתבונן דרך קלידוסקופ הסמלים המיוחדים שלו על מה שמתחולל בנפשנו ומאפשר לנו להדליק את החנוכיה הפנימית שלנו. מהו אור ומהו חושך בעבודת הנפש הפנימית?מה מסמלים הנר, הנס, שמן הזית?על שאלות אלו ואחרות אענה בהרצאה.

5.

מי הייתה האמא החורגת של מלכת אסתר?

בהרצאה זו ננסה לגלות  מאין שואבת אסתר את כוחה במצבים מאיימים ומעוררי חרדה, בעולם קפריזי ובלתי ניתן לניבוי ומה מתוך כך יכול להיות רלוונטי לחייך היום? 

 

6.

סיפור יציאת מצריים נותן משמעות חדשה לסיפור חייך-גלה אותה

לאנשים שרוצים לגלות מהם הייצוגים הפנימיים בתוכנו של הסמלים במיתוס יציאת מצריים ואיך הם מעניקים משמעות חדשה למשפט "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצריים". לאנשים שהתעייפו לקרוא הגדה בארמית ומעוניינים להפוך את המפגש המשפחתי בליל הסדר למרתק ומשמעותי.

7.

מי הזיז את הגבינה של רות?

 לאנשים שרוצים לגלות מה יכולה מגילת רות לספר לך על המסע שלך, על דפוסי בחירה שלך, על צמתים של ייאוש מול נקודות תקווה, על נחישות, ועל מערכות יחסים.

8.

נושאים מתחלפים

בהשראת פרשות השבוע מהיבט פסיכולוגי-רוחני 
(למשל: איזו מן אמא שולחת את הילדה שלה ליער שורץ זאבים-ואיזה מן אבא  שולח את בנו לפגוש בשדה את…" בפרשת "וישב")